Psikologbul Kullanım Şartları

1-SÖZLEŞMENİN TARAFLARI

Bu sözleşmede, www.psikologbul.com isimli internet adresindeki içeriği kullanmak üzere üye olan gerçek kişi ya da tüzel kişilik “ALICI” olarak, www.psikologbul.com sitesinin kullanım hakkını alıcıya sağlayan "Psk Çiğdem AKBAŞ" “Site” olarak tanımlanmıştır. www.psikologbul.com. isimli site ise kısaca “PsikologBul” olarak adlandırılacaktır. 2-GENEL HÜKÜMLER Site, psikolog olduklarını e devlet yardımıyla kanıtlamış psikologlarla psikolojik destek almak isteyen kullanıcıları bir araya getiren bir hizmet sağlayıcısı ortamdır. Aşağıdaki hak ve yükümlülükler tüm site kullanıcıları (psikologlar ve diğer tüm kullanıcı tipleri) için geçerlidir. Site üyeliği kişiseldir, başkası adına üyelik veya hizmet alımı gerçekleştirilemez. Siye’yi 18 yaşın altındakiler kullanamaz.

Nasıl Çalışır?

Online Psikolog Seçin Online olan bir psikolog ile anında görüşebilirsiniz. Online Psikologların durumunda yeşil renk ile online yazar. Böylece hemen görüşebilirsiniz. Görüşmeler psikologbul.com site ara yüzünden Zoom programı aracılığı ile yapılmaktadır. Görüşmenin sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için internetin yeterli bir şekilde bulunduğu sessiz bir ortamı seçin. Seçilen süre'den önce bitirdiğiniz seanslar için geri ödeme yapılmaz. Psikologlarımızdan kaynaklanan seans sonlandırmaları veya farklı problemler yaşıyorsanız lütfen bizlere ulaşın.

Görüşmede Olan Psikologlar

Seans'ta olan psikologlar'ın durumunda sarı renk ile seansta yazar. Seanslar genellikle 30dk sürmektedir. Seans bittikten sonra psikologlar uygun olduklarında genellikle müsait duruma geçerler. Müsait duruma geçtiklerine kendileriyle görüşebilirsiniz. Sarı durumlar için genellikle kısa süre sonra tekrar kontrol etmeniz önerilir.

Offline Psikologlar

Psikologlarımız 7/24 online olamazlar. Online olmayan psikologlarımızın durumlarında Randevu Al yazar ve mavi renkle gösterilirler. Offline olan psikologlarımzla da takvimlerini kontrol ederek görüşme yapabilirsiniz. Planlı terapiler genellikle bu şekilde gerçekleşir. Randevular her iki tarafa SMS ile gönderilmektedir.Randevu tarihinizi lütfen müsait olacağınızdan emin olduğunuz bir tarih seçiniz. Randevularınızın saati mesai saatleri içerisinde 5 saat kalaya kadar değiştirilebilir. Randevu iptal edilip ücret geri alınamaz. Lütfen ödeme yaparken buna dikkat ediniz.

Adım 1: Psikolog Seçin

Terapi'nin ilk adımı psikolog seçmektir. Tecrübeli veya yaşınıza uygun bir psikolog seçebilirsiniz. Bulunduğunuz şehre veya cinsiyete göre de seçebilirsiniz. Çok yakından tanıdığınız birini seçmemelisiniz. Tüm psikologlarımızın e-devlet tarafından onaylandıktan sonra terapi yaptıklarını unutmayınız. Site harici seanslarınız için de bu kontrolü yapınız. Unutmayınız. Psikologlar asla ilaç yazamazlar ve öneremezler fakat psikoterapi yapabilirler. Psikolog'unuz gerekli gördüğü taktirde sizlere psikiyatrist önereceklerdir.

Adım 2 Telefon Onayı

Size uygun olan Psikolog'u seçtikten sonra Hemen görüş veya randevu al linkine tıklayınız. Güvenlik ve sahte üyelikleri önlemek amacayıyla sizlerden öncelikle İsminizin ve Telefon numaranızın girilmesi istenecektir. Telefonunuzu lütfen başında 0 olmadan bitişik bir şekilde - kullanmadan giriniz. Ardından şifreniz sizlere SMS olarak gönderilecektir. SMS'iniz VEYSELAKBAS isminden gelecektir. Lütfen farklı yerlerden gelen SMS'leri buraya girmeyiniz veya şifrelerinizi kimseyle paylaşmayınız. Telefon numaranız kimseyle paylaşılmayacak ve reklam gönderilmeyecektir. Şifre sıfırlama, randevu onayı, randevu hatırlatması ve randevu iptalleri bilgilendirmeleri SMS olarak gönderilecektir.

Adım 3 Ödeme

Tüm ödeme işlemleri Payu sistemi aracılığı ile kredi kartı veya EFT ile gerçekleştirilmektedir. KRedi kartıyla hemen onay alınırken EFT/Havale bildirimleri ve onayları zaman almaktadır. Hafta sonları ve mesai saatleri dışında EFT yapılmamaktadır. Dilerseniz krei kartına 9 taksite kadar anlaşmalı banklar ile taksit yapabilirsiniz.

Adım 4 Terapi

Terapi ortamı sessiz ve kendinizi iyi ifade edebileceğiniz bir ortam olmalıdır. Terapileri Zoom video ile, sesli görüşme ile, chat (mesaj ekranı) ile ve dilerseniz yüz yüze gerçekleştirebilirsiniz. Terapilerimiz 10dk, 30dk ve 1 saat olmak üzere 3 çeşittir. İlk seans 1 saatten uzun sürebilir. Bu görüşme durumuna ve Psikolog'a bağlıdır. GÖrüşmeleri danışan veya psikolog sonlandırabilir. Görüşmelerin ne kadar sürdüğünü ekrandan takip edebilirsiniz. Tavsiye edilen görüşme yöntemi sessiz ve kapalı bir odada kulaklıklar ile yapılan görüşmelerdir.

Görüşme Nasıl Yapılır?

Görüşmeler internet ortamoında yapılmaktadır. Bunun için telefon, bilgisayar veya tablete ihtiyacınız olacaktır. Size verilecek Zoom linki üzerinden görüme yapacaksınız. Bu sebeple Zoom uygulamasını indirmeniz veya internetten giriş yapmnanız gereklidir. Programa gerekli erişim izinleri verdiğinizden emin olunuz. Görüşme esnasında gereksiz vakit kaybetmemiş olursunuz.

Seanstan memnun kalmadım

Memnuniyetsizliğin nedeni sistemsel bir arıza ise bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz. Psikologlar durumunuz hakkında zamanın el verdiğince sizlere yardımcı olacaklardır. 30dk'lık bir seans durum açısından çoğu zaman yeterli olduğu gibi bazı durumlarda ek seanslar gerekli olacaktır. Dolayısıyla istisnai bir durum olmadıkça sipariş esnasında bunu kabul etmiş olursunuz. Kredi kartınızdan çekilen ücret devlete vergi olarak, banka komisyonu olarak kesilmekte ve uzmana verilmektedir. Psikologlarımız hakkındaki öneri, yorum ve şikayetlerinizi bizlere iletebilirsiniz. Haklı sebepler olmadığı sürece seanslar için kesilen ücretler iptal edilemezler. Bu gibi durumlarda suistimal durumu olmadıkça sizlere yardımcı olmak için elimizden geleni yapacağımızdan emin olabilirsiniz. İletişim

Bilgilerim güvende mi?

Kredi kartı ödemeleriniz İyzico sistemi üzerinden güvenle yapılmaktadır. Kredi kartı bilgileriniz kaydedilmemekterdir. Bunun yanında güvenli alışveriş için limiti düşük olak sanal kart tanımlamanızı, şifrelerinizi kimseyle paylaşmamanızı ve güvenli bir ortam ve cihazla antivirüs yazılımı ile yapmanızı öndeririz.

Ücretsiz Destek Mümkün mü?

Psikoloji yıllar sürern eğitim ve üniversite mezuniyeti gerektiren bir bilim dalıdır. Dolayısıyla diğer mesleklerde olduğu gibi psikologların da emeklerinin karşılığı alması doğaldır. Suistimal durumu olmadıkça iletişim kısmından bizlere yazmanız durumunda elimizden geldiği miktarda sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız.

Siparişimi İptal Edebilir Miyim?

Siparişiniz ardından psikoloğunuz kapasitesini size ayırmaktadır. Dolayısıyla haklı ve mucbir sepebler olmadıkça sipariş iptali söz konusu değildir. Sipariş verirken dikkatli olunuz. Detaylı bilgi için dilediğiniz zaman bizlere ulaşabilirsiniz.